Рівненський біблійний коледж «Слово Благодаті»

Рівненський біблійний коледж був відкритий 31 серпня 2000 року при Міжнародній громадській благодійній християнській організації «Надія – людям». Ось уже понад десять років ми несемо служіння на ниві християнської освіти й підготовки служителів для України, країн колишнього радянського Союзу (Росія, Білорусь, Вірменія, Узбекистан), а також російськомовних християн в Німеччині. Робота коледжу будується на принципах Священного Писання в галузі богослов’я і практичного життя наших студентів і викладачів.

 

Рівненський біблійний коледж є християнським, місіонерським навчальним закладом, орієнтованим на навчання й виховання духовно зрілих пасторів, місіонерів і служителів для євангельських церков.

 

Студенти й випускники коледжу активно залучаються до служіння помісних церков, місіонерських команд, беруть безпосередню участь у місіонерських поїздках під час сесій та в міжсесійний період.

 

За весь час роботи коледжу навчання проходили 345 студентів, з них:

146 отримали диплом про закінчення навчання;

19 продовжують навчання;

48 несуть пасторське служіння;

16 займаються місіонерським служінням;

44 несуть лідерське служіння (помічники пастирів, групи прославлення, молитовні й групи з вивчення Біблії);

28 займаються дитячим служінням

 

Історія

Перша сесія коледжу почалася 31 серпня 2000 року в урочистій обстановці і з благословення помісних церков «Община Доброго Пастиря» м. Рівне та «Джерело Життя» м. Здолбунів, а також Міжнародної громадської християнської організації «Надія – людям» в особі її керівника Тараса Миколайовича Приступи. У першому наборі було понад 40 студентів. Претенденти на навчання пройшли іспит на знання Біблії, а також ґрунтовну співбесіду з приймальною комісією з 10 осіб, в тому числі досвідчених пасторів, які намагалися виявити мотиви й ступінь готовності майбутніх студентів до біблійного навчання. Першим викладачем курсу «Духовне формування» був Олексій Єропкін (м. Майкоп, Росія, біблійний коледж «Лампадос»).

 

Спочатку сесії школи проводилися в орендованих приміщеннях місцевого готелю «Турист». Через кілька років, Бог благословив «Надію – людям» будівлею, в якій були виділені просторі приміщення для лекційних занять, а пізніше й для комп’ютерного класу, бібліотеки та читальної зали коледжу. З 2006 року в розпорядженні коледжу з’явився студентський гуртожиток з достатньою кількістю кімнат, усіма необхідними зручностями для проживання та навчання, кухнею й невеликим двором.

 

У 2002 році директором коледжу був призначений Віктор Гайдаєнко. Під його керівництвом працювали академічний декан В’ячеслав Артерчук, студентський декан В’ячеслав Гуцулюк і завідувач бібліотекою Віктор Гаврин. У 2010 році в молодому віці Господь несподівано покликав до Себе нашого брата Віктора Гайдаєнко. Після цього виконуючим обов’язки директора, а через деякий час директором коледжу був призначений В’ячеслав Артерчук.

 

У служінні коледжу брали участь різні люди, які приходили, а потім йшли з команди в зв’язку з тим, що були покликані на інші не менш важливі види служіння.

 

За час роботи коледжу багато студентів змогли відвідати з короткостроковими місіонерськими поїздками багато регіонів колишнього Радянського союзу. Організацією студентської практики в церквах та інтернатурою, а також відвідуванням церков в різних містах і колишніх республіках займалися в різний час Юрій Гриньов і В’ячеслав Артерчук. Деякий час благословенням для коледжу була присвячена співпраця місіонера, проповідника й викладача Томаса Флемінга, який згодом переїхав для пасторського служіння в Албанію. З 2010 року в коледжі постійно несли служіння двоє людей – директор В’ячеслав Артерчук і академічний декан, а також завідувач бібліотекою – Микола Нікітін.

 

За час існування коледжу запрошувалися для викладання різні викладачі з багатьох країн світу. Поступово викристалізувалася програма коледжу й постійна команда викладачів, які приїжджають на сесії.

 

Коледж веде свою діяльність в очно-заочній формі. Студенти й викладачі приїжджають на сесії, які проходять три рази на рік. Навчання студентів, і дорога викладачів оплачувалася ними самими або засобами церков, що їх направляли. З Божої ласки і Його ж дивом всі ці роки робота коледжу забезпечувалася не штатними співробітниками, але людьми, які добровільно побажали взяти на себе відповідальність за розвиток біблійної освіти.

 

Цілі / бачення

 

Метою Рівненського біблійного коледжу «Слово Благодаті» є: навчання та підготовка служителів та місіонерів для євангельських місіонерських церков шляхом надання богословської освіти.

 

Основні завдання

 

З огляду на індивідуальні особливості, духовне покликання і дари, ми очікуємо, що в процесі навчання студенти коледжу зможуть визначитися з областю свого служіння, отримають необхідні знання та навички практичного служіння.

 

Рівненський біблійний коледж «Слово Благодаті»