Кінець весни приніс у життя контрастні барви смутку та надії.
Чи не з уст Всевишнього виходить лихоліття і благополуччя?
Плач.3:38
Ми співпереживали тим, хто постраждав від епідемії, хвилювалися про проведення конференцій, навчання, літніх євангелізаційних таборів, поїздок, пов’язаних зі служінням, через ускладнення дитячого служіння й благовістя через спорт. Водночас ми раділи, що пандемія підігріла в багатьох інтерес до Євангелії, що напрочуд добре розвивається медійне служіння народам Близького Сходу, що не припинилося спільне вивчення Слова онлайн, що служителі змогли приділити більше часу своїм сім’ям.
Потепління в Якутії
Слава Богові за те, що в цих суворих краях теж є тепло й літо! Наші служителі дуже вдячні Богові, що під час пандемії була можливість паралельно проводити три невеликі домашні групи, відвідувати невіруючі сім’ї по домівках з гуманітарною допомогою, проголошувати Євангелію під час свят та інших подій. Після послаблення карантину наші служителі відвідали села на сході Якутії, де є спрага по Слову. Подекуди є групи віруючих від 3 до 10 осіб.
Служіння в горах Вірменії
Деякі вірменські служителі та їхні сім’ї перехворіли на коронавірус. Подяка Богові за їхнє одужання. У квітні й травні у Вірменії продовжувалося вивчення Біблії через засоби зв’язку, а подекуди зустрічі в невеликих групах. У гірських селах люди не мають жодних засобів захисту, тому ними й не користуються. Зупинка громадського транспорту майже повністю ізолювала єзидські поселення від зовнішнього світу. Деякі єзиди подумали, що настав кінець світу. Вони почали виявляти інтерес до того, що проповідують наші служителі.
Відновлення життя в Італії
В Італії паніка вщухла, а наприкінці квітня почалося послаблення карантину. Наш служитель Ярослав Довгий розповів, що невіруючі люди, яким вони з дружиною раніше благовістили, сьогодні безперестанку телефонують, і Бог відкриває їхні вуха до слухання Слова. Спільно з італійською церквою допомогли продуктовими пакунками восьми сім’ям, які залишилися без роботи. Завдяки карантину маленька община змогла зустрічатися для вивчення Слова, нехай і онлайн, але шість разів на тиждень! Великим благословенням для родини служителя став час, проведений разом. «Ми немовби стараємося надолужити ті часи, коли я о 6 ранку йшов із дому й повертався лише о 22 вечора», – каже брат Ярослав. Брат просить молитися за його здоров’я: йому необхідна операція.
Ізольовані, але не пригнічені
Продовжуйте, будь ласка, молитися за нашу сестру з Середньої Азії. У неї відмовила нирка і їй зробили невідкладну операцію. Зараз сестра в онколікарні. Через два тижні запланована чергова хіміотерапія. Моліться, будь ласка, про матеріальне забезпечення її лікування. Вона залишається бадьорою духом і пише нам: «Дасть Бог, одужаю, і ми проведемо дитяче й жіноче спілкування». Сестра молиться про всіх нас, щоб Господь зміцнив, утвердив, підбадьорив та потішив кожного.
Новий набір у біблійний коледж
Розпочинається новий набір студентів для навчання в Рівненському біблійному коледжі «Слово Благодаті». Перша сесія планується на другу половину листопада 2020. Навчання триває два роки. Студенти приїжджають на сесії тричі на рік. Вони навчаються в служителів-практиків, активно досліджують Біблію, виконують домашні завдання, читають хороші та корисні книги, а також мають цікаву й корисну практику служіння в церквах. Більше можна дізнатися тут: e-mail rbkrovno@gmail.com
Видання журналу
У квітні-травні тривала робота над другим номером часопису «Слово вчителю». Загальною темою цього року є «Християнські чесноти». У цьому випуску ми зосереджуємо увагу читачів на таких якостях характеру, як покірність, послух, смирення, щедрість, усвідомлення повної залежності від Бога. Особливістю цього випуску є інтерв’ю з двома очільниками освіти: представницею міністерства освіти України Світланою Неряновою та з академіком академії наук України Петром Саухом.
Служіння школярам і вихованцям інтернату
У новому незвичному форматі проходили біблійні заняття з учнями Рівненської української гімназії та з вихованцями інтернату в смт Клевань. Руслана Ковальчук надсилає дітям дистанційні завдання, відео для перегляду, які діти гаряче й жваво обговорюють в месенджерах. Вона також приділяє багато часу, щоб поспілкуватися з кожним зі своїх учнів через телефон. Діти дуже відкриті, вони надсилають фотографії своїх робіт. Усіх дітей з інтернату на час карантину відправили до родичів і опікунів. Руслана просить молитися про чотирьох дітей, круглих сиріт, які живуть в приміщенні інтернату.
Тетяна Артерчук, Надія Доля