— Добігає завершення 2023–2024 навчальний рік. Як зазвичай, в кінці кожного навчального року підбивають підсумки вивченого матеріалу з того чи іншого предмета. Предмет «Основи християнської етики» не став винятком. Було проведено низку олімпіад і конкурсів з цього предмета, де мої учні брали участь, а в деяких олімпіадах мене запросили в журі, — розповідає співробітниця місії «Надія — людям», вчителька християнської етики в Клеванській спеціальній школі № 1 і Рівненському ліцеї «Український» Руслана Ковальчук.
— Кожен конкурс, олімпіада вимагали серйозної підготовки, часу та зусиль з боку учнів і вчителів, були сповнені як переживань, так і радісних моментів.
У березні — квітні 2024 року в НУ «Острозька академія» відбулася XVI Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії» на тему «Лідерство у світлі Біблії». Олімпіада проходила в онлайн-форматі. Наша організація була одним із спонсорів цієї олімпіади: для кожного переможця запропонувала пільгові місця в наших літніх християнських таборах.
З 8 березня по 1 травня 2024 року тривав Всеукраїнський конкурс «Знавці Біблії — 2024», організований БФ «Живи, Україно!» за підтримки Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України. Завдання були трьох рівнів складності. Кожен учасник, незалежно від віку, обирав свій рівень, в залежності від обсягу книг Біблії, які він може опрацювати. Мої учні зі спеціальної школи № 1 в смт Клевань Рівненської обласної ради брали участь у цьому конкурсі I рівня складності, де й здобули грамоти та призи.
Також паралельно проходила VII обласна учнівська олімпіада «Знавці Біблії — 2024», яка мала три етапи (шкільний, районний та обласний). Організаторами олімпіади були Громадська спілка «Покликані перемагати» та Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. У I етапі олімпіади брала участь 31 тисяча учнів Рівненської області. Мої учні з Рівненського ліцею «Український» брали участь у всіх етапах олімпіади. У шкільному та районному етапі олімпіади отримали призові місця, а в обласному були учасниками. Організатори олімпіади запросили мене бути в журі разом з іншими педагогами області.
— Що Ви можете сказати про рівень знань Біблії в сучасних школярів?
— Цьогорічні олімпіади показали, що в учнів загальноосвітніх шкіл та студентів вишів жага до Біблії не згасла, а в деяких моментах ще більше зросла. Попри дуже складний воєнний час для нашої країни, учні прагнуть пізнавати Слово та ділитися своїми знаннями з однолітками. Особливо я спостерігаю це в нашій області, і моє серце як педагога і християнки раділо, коли читала і слухала захист учнівських робіт.
— У чому практична користь таких заходів? Якої мети досягають їх організатори?
— Користь величезна, хоча б у тому, що кожен учасник багато, дуже багато часу проводив у Слові Божому, читаючи ту чи іншу богонатхненну книгу Біблії, досліджуючи життя біблійних героїв. А Слово Боже ніколи не буває безплідним, рано чи пізно воно проросте в серцях школярів.
Мета усіх цих заходів і всієї нашої праці водночас і дуже проста, і складна — це запалити юні серця любов’ю до Бога та Його Слова, щоб кожен учасник олімпіади став дитиною Божою.
— Чи можете пригадати якісь яскраві моменти зі самих олімпіад чи періоду підготовки до них?
— Період підготовки до олімпіади прекрасний, я багато часу проводила зі своїми учнями, коли вони приходили до мене на додаткові заняття. Ми з ними могли багато молитися, досліджувати задані теми олімпіади, а також спілкуватися на різні життєві питання. Це був час благословенний Богом!