Дякуємо, що ви цікавитеся служінням благовістя! Ми хочемо поділитися з вами новинами за останній місяць і розповісти про те, як Боже Слово проповідується в Україні й на місіонерських точках у країнах СНД, Європи та Азії.

Господь подасть силу народу Своєму, Господь поблагословить миром народ Свій!

Пс. 28:11

Служіння постраждалим від війни у Вірменії

Наші служителі у Вірменії вдячні за молитви про табір для сімей постраждалих у війні, який відбувся в січні. Вони не були готові до того, що пережили під час табору. З учасників табору хтось втратив сина, чоловіка, хтось був поранений, хтось ще не знайшов своїх рідних серед зниклих безвісти, хтось залишився без будинку. Служителі самі не могли знайти слів розради для скорботних, тільки Господня сила зміцнювала в такі моменти. У день заїзду люди були сковані, із заплаканими очима. Потім Господь щось зробив, і на другий день табору промайнули перші усмішки на похмурих обличчях татів і мам, які втратили своїх дітей. В останній вечір майже весь зал підняв руки для молитви покаяння. Ми не можемо точно сказати, чи всі ці люди примирилися з Богом, – Господь бачить серце і знає, хто належить Йому.

Служіння церкві «Божа Благодать» у Варшаві

За останній рік юнак і дівчина – члени підліткового клубу — покаялися та вступили в завіт із Господом. Увірував поляк – чоловік нашої сестри-українки. Це – велике Боже чудо. Дружина думала заради чоловіка перейти в польську церкву, але він захотів відвідувати «Божу Благодать». «Ти ж там нічого не зрозумієш», – здивувалася вона. «Байдуже, – відповів чоловік, – зате мене там люблять!»

Громада потроху росте: зараз 24 дорослі члени, 15 постійних відвідувачів зібрань, десяток підлітків і стільки ж дітей. Діють дві малі групи в різних районах міста. Церква проводить регулярні євангелізації з картинами. Перехожі жваво цікавляться, слухають, а члени церкви перемагають свої страхи та вчаться розповідати Благу Звістку про Спасителя Христа.

Молитовною потребою громади є приміщення для зібрань.

Служіння в країнах Азії

Сім’я служителя недосягнутому Євангелією народу була змушена виїхати з країни, у якій вони здійснювали свою працю. Вони були позбавлені можливості продовжити візу. Проте місіонер не повернувся додому, а перелетів в іншу азійську країну, де зупинився на деякий час з метою більше довідатися про велику уйгурську діаспору, яка там проживає, про стан розвитку й потреби служіння. Моліться, щоб Господь показав, куди Він хоче повести нашого брата далі, і щоб використовував їхню сім’ю для Своєї слави.

Інший служитель, який перебуває в Середній Азії, через пандемію продовжує залишатися на тому ж місці. Він бачить величезну потребу людей в душеопікунстві й в служінні, спрямованому на біблійне збудування шлюбних стосунків. Він і його сім’я самі проходять навчання душеопікунства через засоби зв’язку. А також активно беруть участь в організації вивчення Слова й спільного зростання в вірі разом із 10-ма місцевими подружніми парами. Вони проводять час в інтенсивному спілкуванні й особистому наставництві.

Служіння нехристиянським народам в Україні

Початок року був плідним, тому що святкова пора якнайкраще підходить для благовістя та вуличних євангелізацій. Наші служителі широко використовували можливість запрошувати нових друзів в гості, зміцнювали зв’язки через спілкування. Продовжується викладання курсу з міжкультурної взаємодії, який оснащує необхідними знаннями українських служителів та місіонерів, які прагнуть досягати Євангелією інші народи. Моліться, будь ласка, про зростання й розвиток молодої церкви в Україні, яку Бог створив із людей, що прибули з країн Сходу та увірували. А також про заснування нових біблійних груп для таких людей в декількох великих містах України. Моліться, будь ласка, про підготовку й переклад арабською мовою християнських матеріалів для служіння. Моліться про зміцнення здоров’я наших служителів та розв’язання побутових, юридичних та матеріальних питань, які часто виникають у них у зв’язку з їхнім перебуванням на території України в статусі іноземних громадян. Згадуйте у ваших молитвах і тих, хто трудиться на нашому півострові серед місцевого нехристиянського народу.

Рівненський Біблійний коледж

Дякуємо Господу за можливість провести сесію «Духовне формування» в Біблійному коледжі «Слово Благодаті» (викладав Тарас Миколайович Приступа). В групу нового набору вступили брати й сестри різних поколінь, з різних країн і з різних регіонів України, але всіх їх об’єднало бажання поглибити свої стосунки з Господом. Навчальний матеріал, атмосфера й усе, що відбувалося на сесії, перевершили всі найяскравіші очікування студентів. Наша молитва про те, щоб посіяне принесло рясні плоди в житті й служінні цих 44 студентів РБК. А також просимо молитися про ще одну, випускну сесію коледжу, яка запланована на кінець березня. Цього разу предмет «Систематичне богослов’я» викладатиме Андрій Данилович Резуненко. Заздалегідь дякуємо за молитовну підтримку.

Журнал «Слово вчителю»

Побачив світ черговий випуск журналу «Слово вчителю» № 1/2021 на тему «Небеса — міф чи реальне місце». Це перша частина загальної теми «Небеса», якій вирішили присвятити 2021 рік. Її немає в шкільній програмі з християнської етики, але досвід показує, що дітей, а часто й дорослих, дуже цікавлять питання потойбічного життя: «Що таке Царство Небесне?», «Чи всі потраплять туди після смерті?», «Хто такі небожителі і чим вони займаються?», «Чи є контакт між жителями Небес, землі і пекла?» тощо. Працюючи з нашими постійними авторами, досліджуючи християнську літературу, праці отців Церкви й сучасних богословів, використовуючи напрацювання вчителів-практиків намагаємося дати відповіді на ці запитання. Оскільки це тема не одного випуску, а цілого року, ми запрошуємо всіх охочих поділитися своїми роздумами, матеріалами, запитаннями й долучитися до створення наступних номерів. Адреса редакції – slovo@hopetopeople.org

Післятабірне спілкування

11-15 січня 2021 року наш відділ християнської етики провів онлайн-табір «Світильник для життя» для учнів Клеванської спеціальної школи № 1, вихованців обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей в с. Олександрія, випускників інтернатів Рівненської області та дітей з неблагополучних і малозабезпечених сімей. Загалом було 33 учасники віком від 12 до 19 років. Після завершення локдауну кожного з них ми відвідали, щоб вручити Боже Слово, християнські дитячі книги та журнали, надані служителями ВБФ «Східноєвропейська гуманітарна місія». Завдяки допомозі Другої Пресвітеріанської церкви в м. Мемфіс (США), ми придбали для всіх учасників табору солодощі, сухофрукти, засоби гігієни, канцтовари, настільні ігри, теплі шкарпетки, а для дітей-сиріт — теплі піжами й набори продуктів харчування. Ми мали радісне спілкування віч-на-віч, а в лютому провели спільну вайбер-зустріч та гугл-конференцію разом із друзями зі США. Діти отримали домашнє завдання: уважно прочитати Послання Якова.

Євангелізаційний спортивний табір FREEDOM

На початку року християнський флорбольний клуб SKY проводив табір у Закарпатті. Поїхати могли всі охочі від 12 років. Цього року табір називався “Freedom”, адже в ньому досліджували тему, як навчитися прощати та звільнитися від непрощення.

Табір вийшов дуже насиченим, цьому посприяла хороша підготовка команди служителів, які обіграли тему табору в стилі в’язниці, у якій ми сидимо, якщо не можемо когось пробачити. Важливими частинами табірної програми були біблійний урок у першій половині дня та вечірня проповідь на цю ж тему. Учасники табору вивчали Слово й говорили про те, що ми ніколи не зможемо по-справжньому прощати, якщо не усвідомимо, який борг пробачив нам Ісус, пішовши на хрест і взяв всі наші гріхи на Себе. Тільки Він може звільнити нас із в’язниці гріха та непрощення. Цього року було понад 40 хлопців і дівчат. Наприкінці табору декілька молодих людей відкрито визнали свої гріхи та заявили про свою віру в Христа.