З 1 вересня 2022 року в приміщенні нашої місії буде працювати християнська загальноосвітня школа «Світогляд». Вона існує вже три роки. Це час формування справжньої нової української школи, у фундамент якої закладена вагома ціннісна основа – християнські моральні чесноти.

Великою перевагою школи є те, що з юних літ в учнів формуються правильні життєві цінності, побудовані на Писанні. Щотижня у «Світогляді» проходять ранки з пастором, а також уроки християнської етики. Діти й педагоги об’єднуються в молитві за Україну, школу та сім’ї.

Минулого навчального року в школі «Світогляд» належні знання отримали 50 дітей, до яких під кінець року долучилися учні з десяти міст України, у яких ідуть активні бойові дії.

У школі створено платформу можливостей, на якій кожен може реалізувати свій потенціал, функціонують художня та музична студії (камертони, дзвоники, ансамбль), шаховий гурток, IT-класи, гуртки робототехніки та Lego, студія «Арт горище». Наші учні вже мали змогу представити свої творчі роботи на виставці у Рівненському краєзнавчому музеї.

Родзинкою школи є табір «Світогляд на валізах». Його люблять не лише учні, але й учителі. Чому «на валізах»? Бо він не обмежується приміщенням школи. Навіть цього року ми мали змогу подорожувати: відвідали зоопарк, зіграли в спортивні ігри та посмакувати смачнющим пловом у «Вулику», взяли участь у майстеркласах тощо.

Директор школи, Ірина Курченко, об’єднала навколо себе команду з 20 посвячених працівників, які люблять Бога і справу, якою займаються. Разом ми мужньо гартувалися, набиралися нового досвіду, ставали гнучкими в шкільних програмах, народжували нові освітні ідеї, визнавали помилки, прокладаючи нову, ще не ходжену дорогу, турбувалися одне про одного, вчилися посміхатися й навчати дітей удень, коли вночі самі сиділи біля тривожних валіз, щиро раділи Zoom-зустрічам, щоденно брали в руки молитовний щит і стояли в проломі за наш край та його мужніх захисників, як тільки могли, підтримували українських воїнів, які виборюють для дітей право на дитинство і навчання. У перші дні війни в шкільних класах прийняли більш як 300 біженців, які тікали з власних домівок під вибухи снарядів… Переосмислювали, переоцінювали, переглядали… Головне стало головним, а цінне – ще ціннішим!

Коли кожен із нас прогорнув у пам’яті ці три навчальні роки, зауважили, що лише найперший семестр пощастило прожити у спокої. А далі… новий досвід, нові життєві уроки й проміжні екзамени, які готувало для нас саме життя!

Але нам, друзі, вдалося вистояти! Попри все! Бо віримо, що Господь Бог був з нами протягом непростого триріччя! Тому наше «завтра» Йому ми також цілковито довіряємо! Адже Господь у ньому вже був! І Сам сказав: «Бо тільки Я знаю наміри, які маю щодо вас… наміри на добро, не на лихо, щоби дати вам майбутнє і надію».

Сьогодні ми продовжуємо будували школу, де кожен цінний та потрібний, де учні можуть отримати належні знання та реалізувати увесь свій потенціал. Сьогодні ми продовжуємо набір дітей у 1–5 класи. І віримо, що в цій нелегкій справі нам допоможе Господь.

Моліться, щоб і надалі, у час викликів та боротьби, ми продовжували працювати, формуючи школу, де зможуть навчатися не лише діти Рівного, але й Харкова, Маріуполя, Донецька та інших поки що окупованих міст. Моліться за богобійних і творчих працівників, адже жнива великі. Моліться, щоб матеріально-технічне забезпечення школи було інноваційне та доступне для сучасного школяра.

Настя Господарисько